Churlie has logged 17 entries for films during November 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gambit

Gambit

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Master

The Master

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry