• Save Ralph

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Dying is Easy

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Music

  • Jimi Hendrix Experience : Live In Maui

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Bad Luck Jack

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • NO MORE NORMAL

    ★★½

  • Date Night

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Mulan

  • The Weeknd: After Hours

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Snow Globe: A Breaking Bad Short

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Holidaze

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Helluva Boss

    ★★½

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

    ★★½

  • Hazbin Hotel

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Fanatic

  • asdfmovie12

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Airplane Mode

    ½

  • Batman: Hush

    ★★½

  • Hot and Tasty

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

  • QT8: The First Eight

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

  • Shazam!

    ★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Last 24 Hours: Jimi Hendrix

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Toe

    ★★★½

  • Holmes & Watson

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½