Sort by
  • Mothering Sunday

    ★★★★★

  • The Forger

    ★★★★½

  • The Adventures of Tintin

    ★★★★

  • A Single Man

    ★★★★★

  • Pride

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • Far from Heaven

    ★★★★★

  • Rear Window

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★

  • Maigret

    ★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★½

  • A Matter of Life and Death

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • Playing Beatie Bow

    ★★★½

  • Strangers on a Train

    ★★★★½

  • Dancing Queens

    ★★½

  • Bedrooms and Hallways

    ★★★★