• Farewell Mister Haffmann

    ★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★★

  • Happening

    ★★★★★

  • Ali & Ava

    ★★★

  • My Brothers and I

    ★★★½

  • Dancing Queens

    ★★½

  • The Man with the Answers

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Dance of the Forty One

    ★★★½

  • Tove

  • Any Day Now

  • The Duke

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★★

  • How to Be a Good Wife

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • The Crossing

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Helene

  • Unsound

    ★★★½

  • Master Cheng

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Dream Factory

    ★★½

  • Monsoon

    ★★½

  • And Then We Danced

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Britt-Marie Was Here

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★★½

  • Ladies in Black

    ★★★★

  • Ask for Jane

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • I Am Jonas

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Flavors of Youth

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • The Bleeding Edge

    ★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • Just Friends

    ★★★½

  • East of Sweden

    ★★½

  • Riot

    ★★★★

  • Pad Man

    ★★★½

  • Erik & Erika

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Normandy Nude

    ★★★

  • The Strange Name Movie

  • The Bookshop

  • Orchestra Class

    ★★★★½

  • A Moment in the Reeds

    ★★★½

  • Journey's End

    ★★★½

  • Custody

    ★★★★

  • Borg vs McEnroe

    ★★★½

  • Reinventing Marvin

    ★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • Lean on Pete

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • Man in an Orange Shirt

    ★★★★½

  • See You Up There

    ★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★

  • Just to Be Sure

    ★★★½

  • Wonder Woman

  • Princess Cyd

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★½

  • Against the Law

    ★★★

  • Unexpected Journey

    ★★½

  • Jasper Jones

    ★★★½

  • School of Life

    ★★★★

  • Viceroy's House

    ★★★½

  • Super Dark Times

    ★★★★