Sort by

india has logged 126 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maestro

Maestro

2023
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
21
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Maestro

Maestro

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Making of The Grand Budapest Hotel

The Making of The Grand Budapest Hotel

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wish

Wish

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Michael Collins

Michael Collins

1996
×
★★★½
Edit this entry  
30
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Swan

The Swan

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
Trolls Band Together

Trolls Band Together

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Red Badge of Courage

The Red Badge of Courage

1951
×
★★★
Edit this entry  
06
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Choose Love

Choose Love

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry