Sort by
  • Paddington in Peru

  • Mean Girls

    ★★½

  • Anyone But You

    ★★★

  • Wonka

    ★★★★

  • Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

    ★★★½

  • Napoleon

    ★★½

  • Wish

    ★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★★★

  • Trolls Band Together

    ★★★½

  • Taylor Swift: The Eras Tour

    ★★★★★

  • The Swan

  • Next Goal Wins

    ★★★★

  • Society of the Snow

    ★★★★

  • American Fiction

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★½

  • Maestro

    ★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★★

  • Saltburn

    ★★★★

  • Choose Love

    ★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Carl's Date

  • Meg 2: The Trench

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Elemental

    ★★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • boygenius: the film

    ★★★★★

  • Renfield

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • 80 for Brady

    ★★★½

  • Rye Lane

    ★★★★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Theater Camp

    ★★★½

  • The Deepest Breath

    ★★★★½

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Suzume

    ★★★½

  • The Volcano: Rescue from Whakaari

  • Homecoming: The Road to Mullingar

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Swimmers

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • After Ever Happy

  • Bullet Train

    ★★★★