Sort by

Luna has logged 47 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Seventeen

Seventeen

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Baka Bukas

Baka Bukas

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Goat

Goat

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gia

Gia

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love Me If You Dare

Love Me If You Dare

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Split

Split

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
White Girl

White Girl

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry