Sort by
  • TÁR

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Help

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Nevertheless,

    ½

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • My First Summer

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Am Easy to Find

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Vita & Virginia

    ★★★★

  • Tell It to the Bees

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Dirty Computer

    ★★★★½

  • Wild Nights with Emily

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Thelma

    ★★★★★

  • Rough Night

    ★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★½

  • Princess Cyd

    ★★★

  • Song to Song

    ★★

  • Seventeen

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • To the Bone

    ★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★★½

  • Novitiate

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Baka Bukas

    ★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Split

    ★★½

  • The Girl on the Train

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Amanda Knox

    ★★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★

  • Hacksaw Ridge

    ★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Bad Moms

    ★★½