Sort by

india has logged 603 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
DAICON IV Opening Animation

DAICON IV Opening Animation

1983
×
Edit this entry  
31
SHOP: A Pop Opera

SHOP: A Pop Opera

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
Read the review Edit this entry  
31
Capybara Walking

Capybara Walking

1887
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Closer

Closer

2004
×
★★
Edit this entry  
22
Game Of Death

Game Of Death

×
Edit this entry  
22
Hey! Our Toys Have Arrived!

Hey! Our Toys Have Arrived!

2002
×
Edit this entry  
22
Jump The Gut

Jump The Gut

2002
×
Edit this entry  
22
Fancy Dress

Fancy Dress

2002
×
Edit this entry  
22
The Eel

The Eel

2002
×
Edit this entry  
22
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
One Wheel Dance

One Wheel Dance

2007
×
Edit this entry  
21
We Were Hardly More Than Children

We Were Hardly More Than Children

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Within a Stone's Throw

Within a Stone's Throw

2012
×
Edit this entry  
21
Dawn

Dawn

2014
×
Edit this entry  
21
Pulling Up Roots

Pulling Up Roots

2015
×
Edit this entry  
21
Pizzly Bear

Pizzly Bear

2017
×
Edit this entry  
21
Piggy

Piggy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
Read the review Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Cowboy and the Frenchman

The Cowboy and the Frenchman

1988
×
Read the review Edit this entry  
14
Beneath the Skin

Beneath the Skin

1981
×
Edit this entry  
14
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry