Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
High Tension

High Tension

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Attack of the 50 Foot Woman

Attack of the 50 Foot Woman

1958
×
Read the review Edit this entry  
08
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Final Exit of the Disciples of Ascensia

The Final Exit of the Disciples of Ascensia

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
After Hours

After Hours

1985
×
Edit this entry  
06
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★
Edit this entry  
05
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mad God

Mad God

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
Edit this entry  
25
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
VOIR

VOIR

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The '?' Motorist

The '?' Motorist

1906
×
Edit this entry  
23
Secret Goldfish

Secret Goldfish

2016
×
Edit this entry  
23
VVEBCAM

VVEBCAM

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
Offering

Offering

1978
×
Read the review Edit this entry  
23
Ikarus

Ikarus

1973
×
Edit this entry  
23
Pears

Pears

2020
×
Edit this entry  
23
Breaking and Entering

Breaking and Entering

2017
×
Edit this entry  
23
The Jump

The Jump

1978
×
Edit this entry  
23
Ball Passing Through a Soap Bubble

Ball Passing Through a Soap Bubble

1904
×
Edit this entry  
23
Dick

Dick

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
Edit this entry  
20
I Was a Teenage Serial Killer

I Was a Teenage Serial Killer

1993
×
Edit this entry  
20
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry