Sort by

Mr. Somebody has logged 109 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Raksha Bandhan

Raksha Bandhan

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Darlings

Darlings

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Edit this entry  
04
Following

Following

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Ek Villain

Ek Villain

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Tere Bin Laden

Tere Bin Laden

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
The Valet

The Valet

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Vikram

Vikram

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Kaithi

Kaithi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Bhool Bhulaiyaa 2

Bhool Bhulaiyaa 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Ante... Sundaraniki!

Ante... Sundaraniki!

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
JugJugg Jeeyo

JugJugg Jeeyo

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Vikrant Rona

Vikrant Rona

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Khatta Meetha

Khatta Meetha

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bhool Bhulaiyaa

Bhool Bhulaiyaa

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Runway 34

Runway 34

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Her

Her

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Edit this entry  
31
Heropanti 2

Heropanti 2

2022
×
½
Edit this entry  
21
Dual

Dual

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Edit this entry  
13
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Haider

Haider

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Tamasha

Tamasha

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★
Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★
Edit this entry  
04
Wake Up Sid

Wake Up Sid

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry