Sort by

a has logged 221 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tickled

Tickled

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Who Took Johnny

Who Took Johnny

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Olive, The Other Reindeer

Olive, The Other Reindeer

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Another Gay Movie

Another Gay Movie

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doggie Heaven

Doggie Heaven

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mommy's Little Boy

Mommy's Little Boy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tusk

Tusk

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Frozen

Frozen

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death Note

Death Note

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Video Salad

Video Salad

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Number 23

The Number 23

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry