Ava has logged 27 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
In a Corner

In a Corner

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
These Final Hours

These Final Hours

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool

Deadpool

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Southbound

Southbound

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Everest

Everest

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
4444444444

4444444444

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In a Corner

In a Corner

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
White Hole

White Hole

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Unofficial Reality

Unofficial Reality

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In a Corner

In a Corner

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
4444444444

4444444444

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
4444444444

4444444444

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Not Cool

Not Cool

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Boat

Boat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
No Sunshine

No Sunshine

1997
×
Read the review Edit this entry  
04
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry