Sort by

Glen H has logged 84 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Monster

The Monster

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dracula

Dracula

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Evolution

Evolution

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Life

Life

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Edit this entry