Sort by

ina has logged 206 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★½
Edit this entry  
03
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Edit this entry  
11
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hush

Hush

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
High Life

High Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★
Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Unsane

Unsane

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry