• Pagglait

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Coolie No. 1

    ½

  • AK vs AK

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Ludo

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • My Brother Jordan

    ★★★★★

  • I Used to Go Here

    ★★★½

  • Gulabo Sitabo

  • Choked: Paisa Bolta Hai

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Extraction

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Spenser Confidential

  • Kaamyaab

  • Thappad

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

  • Love Aaj Kal

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Jawaani Jaaneman

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Chhapaak

  • Killer Raccoons 2: Dark Christmas in the Dark

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Frozen II

  • Ramprasad Ki Tehrvi

    ★★★½

  • Cargo

  • War

    ★★★★

  • Undone

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

  • Chhichhore

    ★★★

  • Marriage Story

  • Falling Inn Love

    ★★

  • Saaho

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Rachel

  • Ready to Mingle

    ★★★½

  • Bharat

  • When They See Us

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Article 15

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★★

  • Because We Are Girls

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Perfect Date

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

  • Selah and the Spades

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Farewell

  • The Last Color

  • Zero

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Lupt

  • Andhadhun

  • Maniac

  • The Man Who Feels No Pain

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★