• The Man Who Wasn't There

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Dead Man

    ★★★★★

  • The Babadook

    ★★★

  • Drive

    ★★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★★½

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Lethal Weapon

    ★★★

  • The Grand Tour Presents: Lochdown

    ★★★½

  • Top Gear: The Burma Special

    ★★★★½

  • The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

    ★★★

  • Highlander

    ★★★