Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★
Edit this entry  
19
The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★½
Edit this entry  
02
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★
Edit this entry  
27
The Professor and the Madman

The Professor and the Madman

2019
×
★★
Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Digging Up the Marrow

Digging Up the Marrow

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
Edit this entry  
20
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Edit this entry  
18
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Resolution

Resolution

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Garth Marenghi's Darkplace

Garth Marenghi's Darkplace

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
04
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Edit this entry  
07
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Heart of Batman

Heart of Batman

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Last Cruise

The Last Cruise

2021
×
★★
Edit this entry  
16
The Thirteenth Floor

The Thirteenth Floor

1999
×
★★★½
Edit this entry  
14
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
The Dry

The Dry

2020
×
Edit this entry  
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★½
Edit this entry  
06
Disappearance at Clifton Hill

Disappearance at Clifton Hill

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry