asher has logged 15 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Who Took Johnny

Who Took Johnny

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry