asher has logged 210 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★½
Edit this entry  
06
Geography Club

Geography Club

2013
×
★★
Edit this entry  
04
Backcountry

Backcountry

2014
×
★★½
Edit this entry  
01
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Akron

Akron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Boys

Boys

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Good Neighbor

The Good Neighbor

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Strong Island

Strong Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
½
Edit this entry  
10
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
26
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
Edit this entry  
21
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Edit this entry  
16
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★
Edit this entry  
13
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Edit this entry  
09
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Edit this entry  
31
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
13 Cameras

13 Cameras

2015
×
★★
Edit this entry  
24
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Return to Sender

Return to Sender

2015
×
★★
Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry