Sort by

Aaron has logged 88 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Good Boy

Good Boy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vesper

Vesper

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The One-Armed Executioner

The One-Armed Executioner

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
House

House

1986
×
Read the review Edit this entry  
12
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pin

Pin

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
03
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry  
11
Clearcut

Clearcut

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
King Kong

King Kong

1933
×
Read the review Edit this entry  
27
Divorce Italian Style

Divorce Italian Style

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
High Sierra

High Sierra

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
George Carlin's American Dream

George Carlin's American Dream

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Turn It Around: The Story of East Bay Punk

Turn It Around: The Story of East Bay Punk

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
Read the review Edit this entry  
30
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last American Virgin

The Last American Virgin

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Edit this entry  
10
Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

2021
×
Edit this entry  
10
Benedetta

Benedetta

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Ambulance

Ambulance

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Murders in the Zoo

Murders in the Zoo

1933
×
Read the review Edit this entry  
27
Rapture

Rapture

1979
×
Read the review Edit this entry  
24
Poly Styrene: I Am a Cliché

Poly Styrene: I Am a Cliché

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry