Sort by
  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Evil Dead Rise

  • Past Lives

    ★★★★

  • Infinity Pool

  • Little Richard: I Am Everything

  • Babylon

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Nocebo

    ★★★★

  • The Munsters

  • The Banshees of Inisherin

  • All the Beauty and the Bloodshed

  • TÁR

    ★★★

  • Clerks III

  • Medusa Deluxe

    ★★★

  • Prey

    ★★★

  • Skinamarink

  • Nope

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Vesper

  • Family Dinner

  • Huesera: The Bone Woman

    ★★★

  • Lightyear

  • Good Boy

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Moonage Daydream

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Enys Men

  • George Carlin's American Dream

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

  • The Batman

    ★★★★

  • Meet Me in the Bathroom

  • Loving Highsmith

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

  • Muppets Haunted Mansion

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Real Charlie Chaplin

    ★★★

  • Dune

  • Malignant

  • Like a Dirty French Novel

    ★★★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

  • Benedetta

  • The Worst Person in the World

  • The Velvet Underground

  • No Sudden Move

  • Bitchin': The Sound and Fury of Rick James

    ★★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

  • Willy's Wonderland

  • The Sparks Brothers

  • Wonder Woman 1984

  • Mank