Sort by

clementine has logged 24 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★½
Edit this entry  
14
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★
Edit this entry  
11
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
★★
Edit this entry  
07
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Thor

Thor

2011
×
★½
Edit this entry  
02
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★
Edit this entry  
01
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Brood

The Brood

1979
×
★★★
Edit this entry