• Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • After We Fell

    ½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Pelé

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Marksman

    ★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • The Stand

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★½

  • The Call

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Come Play

    ★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Earwig and the Witch

  • Love and Monsters

    ★★★½