Sort by

Todd has logged 21 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Diary of a Nymphomaniac

Diary of a Nymphomaniac

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Serving Life

Serving Life

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Education of Charlie Banks

The Education of Charlie Banks

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
God of the Piano

God of the Piano

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pork Chop Hill

Pork Chop Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry