• As in Heaven

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Beckett

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Întregalde

    ★★★½

  • After Yang

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Stowaway

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Boogie

    ★½

  • Red Dot

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Flinch

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • French Exit

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • New Order

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • The Disciple

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Becky

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Alone

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Spaceship Earth

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Made in Bangladesh

    ★★

  • Bring Me Home

    ★★★

  • Sea Fever

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½