Sort by

Walker has logged 150 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Godfather

The Godfather

1972
×
Read the review Edit this entry  
31
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Astro Boy

Astro Boy

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Frankenweenie

Frankenweenie

1984
×
Edit this entry  
24
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shining

The Shining

1980
×
Read the review Edit this entry  
16
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
Read the review Edit this entry  
04
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry