• Hawkeye

  • Muppets Haunted Mansion

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

  • The Elder

  • T0-B1

  • The Ninth Jedi

  • The Village Bride

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Luca

    ★★★★½

  • 12 Mighty Orphans

    ★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Us Again

  • Tom & Jerry

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Coming Out

  • Adventure Time: Distant Lands

  • Da 5 Bloods

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Dolittle

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • Peter's To-Do List

  • Battle at Big Rock

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½