Sort by

illy🧣 has logged 285 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Older Normal People

Older Normal People

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Monster High: Ghouls Rule

Monster High: Ghouls Rule

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
What Women Want

What Women Want

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jeepers Creepers: Reborn

Jeepers Creepers: Reborn

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
After Ever Happy

After Ever Happy

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
After We Fell

After We Fell

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
A Fan's Guide to Ms. Marvel

A Fan's Guide to Ms. Marvel

2022
×
Read the review Edit this entry