Sort by

dan p has logged 24 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
King Kong

King Kong

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
King Kong Lives

King Kong Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
King Kong

King Kong

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Operator

Operator

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jumping

Jumping

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Salt

Salt

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Everly

Everly

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Phoenix 2772

Phoenix 2772

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Be Your Own Dentist

Be Your Own Dentist

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
King Kong Escapes

King Kong Escapes

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sentinelle

Sentinelle

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Natural

The Natural

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Creating Freedom: The Lottery of Birth

Creating Freedom: The Lottery of Birth

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Push

Push

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thanatos, Drunk

Thanatos, Drunk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
102 Dalmatians

102 Dalmatians

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Scorpion King

The Scorpion King

2002
×
★★
Read the review Edit this entry