Sort by

dan p has logged 276 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Source Code

Source Code

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Forest

The Last Forest

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ode to Nothing

Ode to Nothing

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Spy Movie

A Spy Movie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Karnan

Karnan

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Justice of Bunny King

The Justice of Bunny King

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Spy Movie

A Spy Movie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Witches of the Orient

The Witches of the Orient

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kate

Kate

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Play It Safe

Play It Safe

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tales of a Street Corner

Tales of a Street Corner

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ellie and Abbie (and Ellie's Dead Aunt)

Ellie and Abbie (and Ellie's Dead Aunt)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry