Sort by

KUNST has logged 46 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★
Edit this entry  
30
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Manson Family Vacation

Manson Family Vacation

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Everest

Everest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Human Centipede 3 (Final Sequence)

The Human Centipede 3 (Final Sequence)

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Pact

The Pact

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Nightingale

Nightingale

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Aftermath

Aftermath

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
24
May

May

2002
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
22
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hector and the Search for Happiness

Hector and the Search for Happiness

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
High Tension

High Tension

2003
×
★★
Edit this entry  
20
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
All the Wilderness

All the Wilderness

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Circle

Circle

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
18
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Mounting

Mounting

2015
×
Edit this entry  
11
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
The Loft

The Loft

2014
×
Edit this entry  
09
In Her Skin

In Her Skin

2009
×
★★½
Edit this entry  
08
Bully

Bully

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Strange Circus

Strange Circus

2005
×
Read the review Edit this entry  
06
Stage Fright

Stage Fright

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Tyranny

Tyranny

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
03
In Hell

In Hell

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Aftershock

Aftershock

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★½
Edit this entry