Sort by

KUNST has logged 547 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Broken

Broken

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
Iris

Iris

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Making a Murderer

Making a Murderer

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Woman Who Wasn't There

The Woman Who Wasn't There

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
The Bridge

The Bridge

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Life 2.0

Life 2.0

2010
×
Edit this entry  
23
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Smosh: The Movie

Smosh: The Movie

2015
×
Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Just, Melvin: Just Evil

Just, Melvin: Just Evil

2000
×
★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
There's Something Wrong with Aunt Diane

There's Something Wrong with Aunt Diane

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Dark Summer

Dark Summer

2015
×
★½
Edit this entry  
14
Dream House

Dream House

2011
×
★★
Edit this entry  
14
Ballerina

Ballerina

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
Rhymes for Young Ghouls

Rhymes for Young Ghouls

2013
×
★★½
Edit this entry  
12
Demetri Martin: Live (At The Time)

Demetri Martin: Live (At The Time)

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Collision Course - Jay-Z and Linkin Park

Collision Course - Jay-Z and Linkin Park

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
10
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

1996
×
★★★★
Edit this entry  
03
Killer Legends

Killer Legends

2014
×
★★★
Edit this entry