• The Man From Toronto

    ½

  • Interceptor

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Dancing on Glass

    ★★★½

  • Dasvi

    ½

  • The Northman

    ★★★★

  • Umma

    ½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • X

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Contractor

    ★★

  • In Our Prime

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Dog

    ★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★

  • Man's Creed

    ½

  • Marry Me

    ★★½

  • Death on the Nile

  • Amandla

  • Scream

  • Four to Dinner

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • The Unforgivable

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Tomb of the River

  • We Couldn't Become Adults

    ½

  • Red Notice

    ★½

  • Before We Forget

    ★★½

  • Brother

  • The Addams Family 2

  • No One Gets Out Alive

    ½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Miracle: Letters to the President

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • The Starling

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • The Protégé

    ½

  • Reminiscence

    ★★

  • Sweet Girl

    ★½

  • The Humans & the Mongoose

  • Vivo

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Escape from Mogadishu

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Mimi

    ★½

  • Old

    ½

  • A Hero

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Hit the Road

    ★★★★½

  • Lingui, The Sacred Bonds

    ★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • Hard Hit

    ★★

  • Fatherhood

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Spirit Untamed

    ★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★

  • My Lovely Angel

    ★★★