• Luca

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters

    ★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★½

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Dolittle

    ★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • The Laundromat

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½