Sort by
  • Entergalactic

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Kira & El Gin

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Little Fish

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • The King of Staten Island

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

    ★★½

  • Venom

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before