Mark has logged 36 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
How I See Sunsets

How I See Sunsets

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Demeanors

Demeanors

2017
×
Read prior review Edit this entry  
28
Forever Young

Forever Young

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drill

Drill

1983
×
★★½
Edit this entry  
23
River of Grass

River of Grass

1994
×
Edit this entry  
22
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lemon

Lemon

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Swimmer

Swimmer

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sugar

Sugar

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thunder

Thunder

1982
×
★★★½
Edit this entry  
04
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Good Time Girls

The Good Time Girls

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry