Sort by

Mark has logged 30 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
16
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
03
King Kong

King Kong

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Room 8

Room 8

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry