Sort by

Mark has logged 273 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Snowbird

Snowbird

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Accountant

The Accountant

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wasp

Wasp

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Noah

Noah

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Indignation

Indignation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★
Edit this entry  
11
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lucy

Lucy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Storks

Storks

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Loving

Loving

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fits

The Fits

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Light Is Waiting

Light Is Waiting

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry