• The Many Saints of Newark

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★★

  • More Than Miyagi: The Pat Morita Story

    ★★★★★

  • The Last Blockbuster

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Russian Raid

    ★★★★★

  • The Paper Tigers

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Cursed Films

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Be Water

    ★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★★

  • Child's Play

  • Always Be My Maybe

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • In Search of Darkness

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★★

  • The Vietnam War

    ★★★★★

  • Paradox

    ★★★½

  • Blade of the Immortal

    ★★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★★

  • Gook

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Ip Man 3

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Alice: Boy from Wonderland

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Krampus

    ★★★½

  • Creed

    ★★★★½

  • Beasts of No Nation

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • The Gift

    ★★★½

  • Kill Zone 2

    ★★★

  • Kung Fury

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Killing Fields of Dr. Haing S. Ngor

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Furious 7

    ★★★½

  • Fifty Shades of Grey

  • Cop Car

    ★★

  • Knock Knock

    ★★★★

  • The Interview

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Skin Trade

    ★★★

  • A Most Violent Year

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★

  • Fury

    ★★★★½

  • ABCs of Death 2

    ★★½

  • The Badger Game

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Tusk

    ★★★★

  • The Drop

    ★★★★½

  • Spring

    ★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★