Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Variações: Guardian Angel

Variações: Guardian Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Crazy Sexy Cool: The TLC Story

Crazy Sexy Cool: The TLC Story

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Stormy Night

Stormy Night

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monster's Ball

Monster's Ball

2001
×
Read the review Edit this entry  
02
Black Cat, White Cat

Black Cat, White Cat

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Death in Venice

Death in Venice

1971
×
★★
Read the review Edit this entry