• The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★½

  • The Bubble

    ½

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Fresh

    ★★

  • Death to 2021

  • The King's Man

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★

  • True Story

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Red Notice

    ½

  • Army of Thieves

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Making Faces

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★½

  • The Guilty

    ★½

  • The Last Duel

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Protégé

    ★½

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

  • Red Rocket

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Creating an Army of the Dead

  • Cruella

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad