ii has logged 399 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Field Niggas

Field Niggas

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Monos

Monos

2019
×
Edit this entry  
28
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Edit this entry  
20
Saudade

Saudade

2012
×
★★
Edit this entry  
20
Tempting Devils

Tempting Devils

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Forget Me Not

Forget Me Not

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Impolex

Impolex

2009
×
★★
Edit this entry  
12
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Early 70's Horror Trailer

The Early 70's Horror Trailer

1999
×
Edit this entry  
11
Fatal Pulse

Fatal Pulse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Night Without Distance

Night Without Distance

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Project X

Project X

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
Edit this entry  
06
Destroyer

Destroyer

2018
×
Edit this entry  
05
Die Tomorrow

Die Tomorrow

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Legend of the Demon Cat

Legend of the Demon Cat

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Crosscurrent

Crosscurrent

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Gravity

Gravity

2013
×
Edit this entry  
04
The Challenge

The Challenge

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Motion Pictures

Motion Pictures

2018
×
Edit this entry  
28
After Earth

After Earth

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Jauja

Jauja

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Infinite Football

Infinite Football

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★
Edit this entry  
22
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Leviathan

Leviathan

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
La Flor

La Flor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
The Strange Little Cat

The Strange Little Cat

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Inception

Inception

2010
×
★★
Edit this entry  
19
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Islands

Islands

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Androids Dream

Androids Dream

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Lost Gully Road

Lost Gully Road

2017
×
Edit this entry  
16
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
Edit this entry  
15
Mary Is Happy, Mary Is Happy

Mary Is Happy, Mary Is Happy

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Cam

Cam

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Death of the Sound Man

Death of the Sound Man

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Aferim!

Aferim!

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
The Death of Louis XIV

The Death of Louis XIV

2016
×
★★★★
Edit this entry