Sort by

ii has logged 23 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
30
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
★★
Edit this entry  
28
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
Edit this entry  
28
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
Paris Belongs to Us

Paris Belongs to Us

1961
×
★★
Edit this entry  
27
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★
Edit this entry  
23
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Edit this entry  
23
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★
Edit this entry  
17
Cat People

Cat People

1942
×
★★
Edit this entry  
17
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bonfire of the Vanities

The Bonfire of the Vanities

1990
×
★★
Edit this entry  
16
Casualties of War

Casualties of War

1989
×
★★
Edit this entry  
15
It

It

2017
×
Edit this entry  
15
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★
Edit this entry  
13
Wise Guys

Wise Guys

1986
×
Read the review Edit this entry  
12
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Apostle

Apostle

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Annihilation

Annihilation

2018
×
Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★★
Edit this entry