Sort by

IHE has logged 110 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★½
Edit this entry  
31
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Edit this entry  
29
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
½
Edit this entry  
28
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
28
Satantango

Satantango

1994
×
★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dune

Dune

1984
×
★★
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
20
The Visit

The Visit

2015
×
★½
Edit this entry  
20
Signs

Signs

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★½
Edit this entry  
19
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
13
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
½
Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Free Guy

Free Guy

2021
×
½
Edit this entry  
06
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
02
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
31
Pig

Pig

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Loki

Loki

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
F9

F9

2021
×
Edit this entry  
25
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Edit this entry  
19
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry