‮فيصل‬ has logged 15 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Double

The Double

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Locke

Locke

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
Read My Lips

Read My Lips

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mistress America

Mistress America

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Edit this entry