Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gangster No. 1

Gangster No. 1

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Interview

The Interview

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Antoine Griezmann: The Making of a Legend

Antoine Griezmann: The Making of a Legend

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Guilty

The Guilty

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Oslo

Oslo

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Gangster No. 1

Gangster No. 1

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★
Edit this entry  
31
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Edit this entry  
15
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Being There

Being There

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Edit this entry  
12
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
½
Edit this entry  
06
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
06
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
Read the review Edit this entry  
02
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Edit this entry