Sort by

h. has logged 111 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jamesy Boy

Jamesy Boy

2014
×
Edit this entry  
21
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Emily

Emily

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Swimmers

The Swimmers

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
88 Minutes

88 Minutes

2007
×
Edit this entry  
28
The Wonder

The Wonder

2022
×
Edit this entry  
24
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Bird

Black Bird

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Watcher

The Watcher

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Edit this entry  
17
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
This Beautiful Fantastic

This Beautiful Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Messengers

The Messengers

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Montana Story

Montana Story

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★½
Edit this entry  
25
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hackers

Hackers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Behind the Fright: The Making of American Horror Story

Behind the Fright: The Making of American Horror Story

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bates Motel

Bates Motel

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
My Father's Violin

My Father's Violin

2022
×
Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
Edit this entry  
26
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Till Death

Till Death

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Crush

Crush

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Five Days at Memorial

Five Days at Memorial

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry