Ig has logged 21 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Devs

Devs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Holes

Holes

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boyhood

Boyhood

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry