Ig has logged 156 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avatar 2

Avatar 2

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
½
Read prior review Edit this entry  
15
Avatar 2

Avatar 2

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bucky Larson: Born to Be a Star

Bucky Larson: Born to Be a Star

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avatar

Avatar

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Read the review Edit this entry